Перейти до змісту Перейдіть на ліву бічну панель Перейдіть на праву бічну панель Перейти до нижнього колонтитула

Правила пожежної безпеки під час Великодніх свят

Правила пожежної безпеки під час Великодніх свят

Шановні краяни!

 

Наближається велике свято – Воскресіння Христове.

Косівський районний відділ Головного управління ДСНС України в Івано-Франківській області напередодні свята нагадує Вам, що не слід забувати про правила пожежної безпеки під час Великодніх свят та відпочинку на природі. Адже, як свідчить статистика, випадки загорань частішають саме під час святкувань. Нерідко причиною загибелі та травмування людей на пожежах стає порушення правил пожежної безпеки. Сонячні дні сприяють відпочинку на природі. Більшість громадян у вільний час виїздить за місто: до води та лісу. На жаль, на відпочинку люди забувають про правила поведінки у лісі, спричиняючи пожежі. Проводячи дозвілля у лісовій та парковій зоні, не забувайте дотримуватися вимог пожежної безпеки!

Зокрема, при розведенні багаття необхідно розчистити місце, а після відпочинку – обов’язково загасити його та засипати землею (чи залити водою).

Слід пам’ятати, що забороняється розводити багаття ближче ніж за 50 метрів до хвойного та за 25 метрів до листяного лісу. Розведене вогнище не можна залишати без нагляду. Місце відпочинку після себе потрібно прибрати, адже залишені на сонячній галявині пляшки чи уламки скла, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи.

У разі, якщо у лісі виникло загорання, відразу необхідно зателефонувати за номером 101.

Також слід пам’ятати, що у спекотну погоду в лісі категорично забороняється розводити багаття та засмічувати територію, це стосується і недопалків, які також можуть спровокувати пожежу.

Увага! Недбале та легковажне відношення до протипожежних заходів може спровокувати значні матеріальні збитки та нанести шкоду життю і здоров’ю людей.

Для того, щоб лихо не завадило святкуванню Воскресіння Господнього, усім хто планує відвідати релігійні заходи доречно буде нагадати правила поведінки:

  • будьте уважними та пильними, знаходячись поряд із свічками;
  • слідкуйте за полум’ям власної свічки;
  • слідкуйте за дітьми, адже вогонь – це не іграшка;
  • не залишайте запалені свічки без нагляду;
  • лампадки та свічки ставте на тверду поверхню та прослідкуйте, щоб поблизу не було легкозаймистих матеріалів.

Якщо пожежа все ж таки виникла:

  • негайно зателефонуйте за номером 101;
  • уникайте паніки;
  • спробуйте загасити полум’я первинними засобами пожежогасіння;
  • для захисту від чадного газу дихайте через вологу тканину;
  • якщо на вас загорілася одежа, ляжте на землю і перекочуйтесь, щоб збити полум’я, бігати не можна – це ще більше роздуває вогонь;
  • якщо одяг загорівся на іншій людині, накиньте на неї пальто, плащ, або якусь цупку тканину;
  • якщо загасити одежу на людині не вдається, поваліть її на землю та намагайтеся загасити вогонь будь-яким способом: залийте водою, притрусіть піском або землею, накиньте цупку тканину і щільно притисніть її до палаючого одягу.

Сподіваємося, що мешканці Косівщини під час відвідування церковних споруд проявлять необхідну пильність та обережність у поводженні з вогнем.

0 коментарів

Поки що немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *