Перейти до змісту Перейдіть на ліву бічну панель Перейдіть на праву бічну панель Перейти до нижнього колонтитула

Кінець німецько-фашистської окупації – початок радянської.

Кінець німецько-фашистської окупації – початок радянської.

Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення від німецько-фашистських загарбників і початок повної радянської окупації України. Дорогою ціною, 78 років тому Україна звільнила свою землю від нацистів, однак замість нацистського Аушвіцу отримала радянський ГУЛАГ.

У цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів. В 1941–1945 роках саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму. У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. воїнів, протягом січня 1943 року – жовтня 1944 року було проведено серію наступальних операцій. Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня було остаточно звільнено українські землі від фашизму. Радянське керівництво не рахувало і не цінувало людей, в битвах українці гинули сотнями тисяч. Така політика була цілеспрямованою формою продовження геноциду українців, як в 1932-1933 роках.

На жаль, цей день не став початком звільнення і незалежності України, розпочалася кровава і репресивна радянська окупація, яка тривала до 1991 року. Боротьбу продовжували воїни Української Повстанської Армії.

Україна сьогодні також потерпає від режиму, який є тотожним нацистському – рашизмом, неймовірно високою ціною відстоює демократичні цінності всього цивілізованого світу, приймає на себе збройну агресію ворога – терориста.

Тримаймося! Вистоїмо обов’язково!

Ми пам’ятаємо усіх Захисників – Героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів.

Слава Україні! Слава нашим героям!

0 коментарів

Поки що немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *