Спеціалісти Держпродспоживслужби Івано-Франківщини підготували прогноз фітосанітарного стану та рекомендації щодо захисту сільгоспкультур у травні

05.05.2021 р.  № 144

Головам територіальних громад Івано-Франківської області

З метою інформування громадськості та доведення до широкого читацького загалу (в т.ч. шляхом публікації на офіційних веб-сайтах територіальних громад та сторінках у соціальних мережах ),

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області  (76019 м. Івано-Франківськ, вул. Берегова, 24, тел. 51-13-89,  ifdergprod@vetif.gov.uaподає  наступну актуальну інформацію.

Спеціалісти Держпродспоживслужби Івано-Франківщини підготували прогноз

фітосанітарного стану та рекомендації щодо захисту сільгоспкультур у травні

У квітні перемінний температурний режим із заморозками не сприяв ранньому масовому виходу з місць зимівлі комах, 80 відсотків популяції яких вижило. Втім, у другій половині квітня за підвищення середньодобових температур зимуючі стадії переважної більшості фітофагів активізувались і відновили живлення.

У травні фітосанітарна ситуація в агроценозах визначатиметься комплексом агрокліматичних, природних і господарських факторів. За підвищення середньодобової температури повітря розпочнеться масове відродження і розселення шкідників, а за високої вологості повітря ймовірне збільшення ураження рослин хворобами.

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби Івано-Франківщини підготувало детальний прогноз фітосанітарного стану та рекомендації щодо захисту основних сільськогосподарських рослин у господарствах області на травень 2021 року, який можна завантажити за  посиланням  https://vetif.gov.ua/images/audio/111aaa.doc