Сьогодні, 25 квітня 2023 року, за ініціативи Івано-Франківського відділення Міжнародного фонду охорони здоров’я та навколишнього середовища «Регіон Карпати» NEEKA, в селищі Кути відбулася координаційна зустріч «Безпечна громада – безпечна країна».

У заході взяли участь представники NEEKA, фахівці Кутської селищної ради та внутрішньо переміщені особи, які проживають на території Кутської громади.

Метою заходу було обговорення концепції «Безпечна громада», обмін успішним досвідом впровадження ініціатив із підвищення безпечного середовища на місцевому рівні, обговорення бачення представників місцевого самоврядування, які елементи притаманні поняттю «Безпечна громада». Зокрема, захід мав на меті обговорення «Забезпечення потреб та дотримання прав внутрішньо переміщених осіб» та напрацювання пропозицій щодо першочергових кроків, необхідних для поліпшення становища ВПО та їхньої взаємодії з Кутською селищною радою.

В ході зустрічі переміщені особи отримали консультативну інформативну допомогу в адаптації у даній місцевості, яка стосувалася проблем соціальних виплат, отримання житла, пошуку роботи, організації бізнесу (перенесення бізнесу), тощо.

Дякуємо Міжнародному фонду охорони здоров’я та навколишнього середовища «Регіон Карпати» NEEKA Ukraine за співпрацю, конструктивну зустріч та допомогу внутрішньо переміщеним особам.