Вшанування 116-ї річниці від дня народження Романа Осиповича Шухевича політичного та військового діяча, головнокомандувача УПА

«Постать славної пам’яті Романа Шухевича ¬– одна з найвидатніших у всій історії націоналістичного революційно-визвольного руху, а в переломових етапах останнього двадцятиріччя – її символ і дороговказ. Роман Шухевич відіграв важливу роль у розвиткові руху в попередніх його періодах, а на найважливішому відтинкові – від початку останньої війни по сьогодні ¬ надав йому напрям і безпосередньо ним керував» Степан Бандера

Сьогодні, 30 червня 2023 року, у селі Тюдів відбулося вшанування пам’яті видатного українського політичного і державного діяча Романа Осиповича Шухевича та покладанням квітів до пам’ятника Р. Шухевичу за участю керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету Кутської селищної ради Ярослава Бринського, старости Тюдівського старостинського округу Дмитра Колотила та начальника відділу культури, туризму, молоді та спорту Кутської селищної ради Володимира Подоляка.

Роман Шухевич належить до найвидатніших постатей національно-визвольної боротьби 30-50-х років минулого століття і став символом героїчної боротьби за Українську суверенну соборну державу. Головнокомандувач Української Повстанської Армії (УПА), чисельність якої сягала до ста тисяч вояків, голова Генерального секретаріату Української головної визвольної ради (УГВР), голова проводу Організації Українських Націоналістів (ОУН) в Україні.

На честь Головного командира Української повстанської армії Романа Шухевича встановлений пам’ятник біля Народного дому в селі Тюдові. Учасники заходу мали можливість пригадати життєвий шлях провідного діяча українського визвольного руху ХХ століття Романа Шухевича (30.06.1907–05.03.1950), що мав вирішальне значення для національного відродження та визвольної боротьби українського народу.