Перейти до змісту Перейдіть на ліву бічну панель Перейдіть на праву бічну панель Перейти до нижнього колонтитула

З 1 липня скасовуються пільги на імпортні товари та авто: прийнято законопроєкт №7418

З 1 липня скасовуються пільги на імпортні товари та авто: прийнято законопроєкт №7418

Рада повернула мита та оподаткування ПДВ на імпортні товари та розмитнення авто (з 1 липня 2022 року). Відповідний урядовий законопроєкт №7418 підтримали нардепи на сьогоднішньому засіданні

З 1 липня скасовуються пільги на імпортні товари та авто: прийнято законопроєкт №7418

21 червня 2022 року ВРУ ухвалила урядовий законопроєкт №7418 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо перегляду окремих пільг з оподаткування”. Це рішення підтримали 234 нардепи.

Поки що остаточний текст Закону не оприлюднений. Законопроєктом пропонувалося відновити оподаткування, яке було скасовано Законом №2142:
для товарів, що ввозяться платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи (за даними митної статистики, в середньому щомісячні втрати доходів бюджету становлять близько 3,0 млрд грн ПДВ та ввізного мита);
для підприємств, що не сплачують ввізне мито (за даними митної статистики, в середньому щомісячні втрати доходів бюджету становлять близько 0,5 млрд грн ввізного мита);
для транспортних засобів, що ввозяться громадянами (в результаті дії звільнення від оподаткування ввізним митом, акцизним податком та ПДВ до бюджету не надійшло приблизно 13 млрд грн; ввезено понад 119 тисяч автомобілів; непоодинокі випадки ввезення авто преміумкласу).
Водночас пропонується внести зміни до Закону «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» для звільнення від сплати збору на обов’язкове державне страхування тих, хто набуває власності на легкові автомобілі, оснащенні виключно електричними двигунами (одним чи декількома).

Це Закон набере чинності з дня, наступного за днем опублікування, крім абзацу третього пункту 2 розділу 1 (щодо виключення пп. 69.24, 69.25 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ) та абзацу четвертого пп. 1 п. 2 розділу 2 (щодо виключення абзаців першого, третього і четвертого пп. 1 п. 9-11 розділу XXI МКУ) цього Закону, які наберуть чинності з 1 липня 2022 року.

Отже, з 1 липня 2022 року повертаються мита та оподаткування ПДВ на імпортні товари та розмитнення авто.

0 коментарів

Поки що немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *