Працівники відділу з питань цивільного захисту Кутської селищної ради взяли участь у показовому спеціальному об”єктовому навчанні

22 вересня 2022 року працівники Навчально-методичного центру цивільного захисту Івано-Франківської області взяли участь у показовому спеціальному об’єктовому навчанні на тему: «Дії органів управління, сил цивільного захисту, працюючого персоналу комунального підприємства під час виникнення надзвичайних ситуацій воєнного характеру».

Захід відбувся відповідно до Плану основних заходів цивільного захисту Івано-Франківської області на 2022 рік на території одного із комунальних підприємств міста з метою досягнення єдності поглядів на організацію і методику проведення навчань, показу зразкових і найбільш доцільних дій його учасників під час вирішення покладених на них завдань.

Підготовка керівництва спеціального навчання та посередників здійснювалась на спеціально організованих керівниками підприємств, установ, організацій інструктивно-методичних заняттях та цільових інструктажах, що проводили майстри виробничого навчання Івано-Франківських територіальних курсів ЦЗ та БЖД.

На дані навчання було запрошено керівництво управління з питань цивільного ОДА, управління з питань НС Департаменту по взаємодії із ЗСУ, Національної гвардії України, правоохоронними органами та НС Івано-Франківської міської ради, особи, відповідальні за напрямок забезпечення цивільного захисту населення на відповідних територіях усіх територіальних громад області.

Показове навчання було проведено у три етапи та умовно розділено на теоретичну та практичну складову. Під час теоретичної частини виконуючий обов’язки завідувача Івано-Франківських територіальних курсів ЦЗ та БЖД Володимир Курилович довів до всіх присутніх вимоги керівних документів про необхідність і обов’язковість їх проведення, а також представив пакет розроблених документів з підготовки та проведення навчання. Крім цього на відповідних навчальних місцях були представлені організаційно-розпорядчі та планувальні документи підприємства з питань ЦЗ, з функціонування об’єктових комісій та сил ЦЗ підприємства, організації та планування підготовки працівників до дій у НС, а також документацію керівника робіт та штабу з ліквідації наслідків НС об’єктового рівня.

Після завершення теоретичної частини, всім присутнім було представлено виконання навчальних вправ (практичне виконання робіт) безпосередніх дій на навчальних місцях керівництва підприємства, органів управління, об’єктових формувань цивільного захисту, персоналу об’єкта та взаємодіючих служб.

У зв’язку з тим, що на даний час на території України відбуваються військові дії то задумом навчання вибрано ситуацію, пов’язану з можливим виникненням надзвичайної ситуації воєнного характеру на території підприємства.

Також, свої вміння та злагоджені дії демонстрували об’єктова комісія з питань НС, об’єктова комісія з питань евакуації, керівник робіт та штаб з ліквідації наслідків НС, об’єктові формування цивільного захисту, а саме ланка пожежогасіння і електротехнічна ланка та особовий склад служб взаємодії серед яких відділення рятувальних робіт АРЗ СП ГУ ДСНС в області, черговий наряд комунального підприємства «Івано-Франківська міська аварійно-рятувальна служба, бригада Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф і черговий наряд патрульної поліції міста.

Підсумки проведеного спеціального навчання обговорені на засіданні об’єктової комісії з питань надзвичайних ситуацій, на підставі рішення якої керівником підприємства буде видно наказ про стан його готовності до вирішення завдань цивільного захисту.