Перейти до змісту Перейдіть на ліву бічну панель Перейдіть на праву бічну панель Перейти до нижнього колонтитула

Розтоки

Розтоки — село Косівського району Івано-Франківської області.

Засноване в 1500 році село Розтоки знаходиться на краю Косівського району, воно розкинулася на обох двох берегах річки Черемош, котра бере початок неподалік в горах, та ділить село на дві половини. Село розтоки ніколи не зазнало нападів татар, адже знаходиться досить високо в горах. В селі живуть надзвичайно волелюбні люди. Вони не зазнали панщини, котра не змогла зайти так високо в гори, але й не залишалися осторонь коли народ підіймався на повстання. Вони надавали допомогу опришкам, коли ті вели свою визвольну боротьбу в цих краях. Навіть сам Олекса Довбуш неодноразово відвідував село Розтоки.

Якщо панщина та напади татар обминули село стороною, то за часів Другої Світової війни селяни зазнали лиха сповна. Майже сотня жителів села була вивезена до Німеччини на примусові роботи. Але на цьому негаразди для села не скінчилися, коли прийшли радянські “визволителі”, то в селі почалися репресії, майже дві сотні жителів села були засуджені до в’язниці, або переселені до Сибіру. То були мабуть найгірші часи за всю історію села, адже радянські енкаведисти, стали причиною братовбивчої війни, котра мабуть не обминула нікого. Газети та радіо пропаганду вали народ, вони розповідали що радянська влада є єдиною справедливою владою в світі, тому декотрі люди перейшли на сторону радянської влади, і стали доповідати енкаведистам, де переховуються бійці УПА, а також те хто їх підтримує. Через таких зрадників люди перестали довіряти один одному, а тому в селі за десятиліття була дуже напружена атмосфера. Також почалася колективізація, і люди втратили більшу частину худоби, а тому змушені були іти працювати в колгоспи, щоб хоч якось прогодувати родину.

Зараз ті страшні часи позаду, і люди повернулися до звичного способу життя, в селі Розтоки почали відновлюватися традиційні народні промисли та народне мистецтво. Але крім цього в селі активно розвивається сільський та зелений туризм. Адже туристи приїздять сюди через надзвичайно мальовничу природу, та привітних господарів котрі зустрічають їх тут. І хоча село Розтоки не має гарних доріг та фешенебельних ресторанів, воно все рівно залишається мальовничим та колоритним,тут ще можна зустріти традиційні гуцульські хати, з низьким дахом, та низькими вікнами. Крім того село розкинулося на досить велику територію, що робить його ще більш мальовничим. Варто приїхати сюди щоб побачити людей котрі стають на коліна лише перед богом, і ніколи не схиляють голову перед гнобителями.

0 коментарів

Поки що немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *