14 жовтня – День захисників і захисниць України, державне свято України, що відзначається водночас із величним релігійним святом – Покрови Пресвятої Богородиці, Днем Українського козацтва та 80-річчям створення Української повстанської армії.

Цього дня ми вшановуємо мужність та героїзм захисників та захисниць незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу. Сьогодні, коли Україна відстоює незалежність у повномасштабній війні з російською федерацією, пам’ятні дати – День захисників і захисниць України та 80-річчя створення Української повстанської армії тісно переплітаються. Їх поєднують боротьба за державність проти московського режиму.
Розпочата росією війна у 2014-му, а потім і повномасштабне вторгнення спонукали сотні тисяч українців узяти до рук зброю і стати захисниками. Для всіх цивільних громадян України захист, який неймовірно дорогою ціною надають наші оборонці. Сьогодні Збройні сили України воюють із тим же ворогом, з яким вела боротьбу УПА. Віримо, що саме в наш час ця боротьба завершиться Перемогою. Це важливо для України – для самого існування нашої ідентичності, культури та держави.
Шановні захисники та захисниці України! Шановні ветерани УПА та жителі громади! Вітаю вас та бажаю всім міцного здоров’я, незгасної енергії, завзяття, сили, віри у Перемогу й покровительства Пресвятої Богородиці в усіх справах та починаннях!
З повагою селищний голова Дмитро ПАВЛЮК