Перейти до змісту Перейдіть на ліву бічну панель Перейдіть на праву бічну панель Перейти до нижнього колонтитула

До переліку товарів, що мають істотну соціальну значущість, внесено бензин марки А-92 та А-95, а також дизельне пальне

13.05.2021 р.  № 154

Головам територіальних громад Івано-Франківської області

З метою інформування громадськості та доведення до широкого читацького загалу (в т.ч. шляхом публікації на офіційних веб-сайтах територіальних громад та сторінках у соціальних мережах ),

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області  (76019 м. Івано-Франківськ, вул. Берегова, 24, тел. 51-13-89,  ifdergprod@vetif.gov.uaподає  наступну актуальну інформацію.

 До переліку товарів, що мають істотну соціальну значущість, внесено бензин марки А-92 та А-95, а також дизельне пальне

З 12 травня поточного року вступила в дію постанова КМУ від 29.03.2021 № 450 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 341», якою  запроваджено декларування зростання роздрібних цін на бензин і дизпаливо понад 1%.

Зокрема, уряд вніс бензин марки А-92 та А-95, а також дизельне пальне до переліку товарів, що мають істотну соціальну значущість.

Порядок декларування зміни роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затверджений постановою від 22.04.2020 №341, доповнено абзацом такого змісту: “Декларування зміни роздрібних цін на бензини марки А-92 та А-95 і дизельне пальне здійснюється суб’єктом господарювання щодо об’єкта (закладу) роздрібної торгівлі у разі збільшення роздрібної ціни товару на 1 відсоток і більше порівняно з роздрібною ціною на момент декларування за 20 днів до початку застосування роздрібної ціни, яка декларується, без урахування дня декларування.”

Відповідно до законодавства декларування зміни ціни – це інформування суб’єктом господарювання у встановленому порядку органів державного регулювання і контролю (нагляду) у сфері ціноутворення про наміри встановлення та застосування ціни, відмінної від поточної.

Застосування підвищених на 1 і більше відсотків цін на зазначені товари без попереднього декларування або без дотримання передбачених Постановою термінів початку застосування роздрібних цін, які декларуються, є порушенням законодавства у сфері ціноутворення.

Декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюється в електронному вигляді шляхом подання відповідних відомостей до Держпродспоживслужби через її офіційний веб-сайт.

Наразі Держпродспоживслужбою забезпечено вільний, цілодобовий і безоплатний доступ до Реєстру роздрібних цін на товари на своєму офіційному веб-сайті, з яким можна ознайомитися за посиланням https://declaration.consumer.gov.ua.

0 коментарів

Поки що немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *