ІНФОРМАЦІЯ ПРО ФІНАНСУВАННЯ ПРОГРАМ ПІДТРИМКИ РОЗВИТКУ АПК У 2021 РОЦІ

1. Постанова КМУ від 29 квітня 2015 року № 300 (зі змінами) “Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів”.
Відшкодовується 1,5 облікової ставки Національного банку, але не вище розмірів передбачених кредитним договором, зменшеним на 5 відсоткових пунктів.
Сума компенсації не може перевищувати у:
– галузі тваринництва – 15 млн. грн.;
– інших галузях – 5 млн. гривень.
2. Постанова КМУ від 15 липня 2005 року № 587 (із змінами) “Фінансування розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства”:
– здешевлення садивного матеріалу – до 80 відс.;
– встановлення краплинного зрошення – до 50 відс.;
– закупівля техніки, механізмів та обладнання – до 30 відс.;
– будівництва/реконструкції холодильників; цехів первинної переробки; об’єктів із заморожування; ліній з висушування/переробки плодово-ягідної продукції – до 50 відсотків.
3. Постанова КМУ від 1 березня 2017 року № 130 (із змінами) “Фінансування часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва”.
Здешевлення техніки та обладнання на 25 відсотків.
4. Постанова КМУ від 7 лютого 2018 року № 107 (зі змінами) “Фінансування розвитку тваринництва та переробки сільсько-господарської продукції”
– спеціальна бюджетна дотація на бджолосім’ї. Дотуються пасіки від 10 до 300 бджолосімей у розмірі 200 грн. за одну бджолосім’ю. Максимально – 60 тис. гривень;
– часткове відшкодування вартості закуплених племінних тварин:
* телиці, нетелі корови молочного, м’ясо-молочного, м’ясного напряму в сумі 50 400 гривень за одну голову;
* свинки та кнурці – 16 000 гривень за одну голову;
* вівцематки, ярки, барани – 17 600 гривень за одну голову;
* козематки, цапи, кізочки, цапки – 17 600 гривень за одну голову;
* бджолині матки – 160 гривень за одну штуку, бджолині пакети – 800 гривень за одну штуку;
* спермопродукція – 160 грн/дозу;
* ембріони ВРХ – 800 грн/шт.
– часткове відшкодування вартості тваринницьких об’єктів для утримання ВРХ, свиней, птиці, доїльних залів, переробки молока, м’яса – до 50 відс., для кооперативів – до 70 відс. вартості;
– часткове відшкодування вартості тваринницьких об’єктів побудованих за банківські кредити строком до 5 років обсягом до 500 млн. гривень – 25 відс. залучених кредитних коштів;
– часткове відшкодування вартості об’єктів із зберігання та переробки зерна – до 50 відсотків;
– дотація за утримання кіз та овець – 1 000 гривень за одну голову;
– дотація за приріст корів власного відтворення – 30 000 гривень за одну голову.
5. Постанова КМУ від 25 серпня 2004 № 1102 (із змінами) “Використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам”
– надання безвідсоткових кредитів терміном до 5 років.
6. Постанова КМУ від 07 лютого 2018 № 106 (із змінами) “Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств”
– субсидія на 1 га новоствореним фермерським господарствам 5 000 гривень, але не більше 100 000 грн.;
– часткова компенсація дорадчих послуг – 90 відс. вартості але не більше 10 000 грн.;
– фінансова підтримка новостворених фермерських господарств для отримання дорадчих послуг один раз у розмірі, що не перевищує 36 000 гривень;
– дотація за утримання від 5 корів усіх напрямків продуктивності. Дотація на корову 5 000 гривень але не більше 250 000 гривень на господарство.
7. Постанова КМУ від 22 травня 2019 № 565 (із змінами) “Надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки через механізм доплати на користь застрахованих осіб – членів/голови сімейного фермерського господарства ЄСВ”.
Доплата надається у таких розмірах:
– 0,9 мінімального страхового внеску – перший рік;
– 0,8 мінімального страхового внеску – другий рік;
– 0,7 мінімального страхового внеску – третій рік;
– 0,6 мінімального страхового внеску – четвертий рік;
– 0,5 мінімального страхового внеску – п’ятий рік;
– 0,4 мінімального страхового внеску – шостий рік;
– 0,3 мінімального страхового внеску – сьомий рік;
– 0,2 мінімального страхового внеску – восьмий рік;
– 0,1 мінімального страхового внеску – дев’ятий та десятий роки.
8. Постанова КМУ від 11.08.2021 № 886 “Виплата бюджетної субсидії з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь”
Субсидії надаються сільськогосподарським товаровиробникам ‒ юридичним особам та фізичним особам – підприємцям на безповоротній основі у розрахунку на один гектар оброблюваних угідь, на яких вирощувались гречка, жито, просо та овес, у розмірі до 5,0 тисяч гривень на один гектар, але не більше ніж на 300 гектарів оброблюваних угідь одному отримувачу.

За інформацією департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської ОДА