Перейти до змісту Перейдіть на ліву бічну панель Перейдіть на праву бічну панель Перейти до нижнього колонтитула

Інформація щодо використання лісових ресурсів у прикордонній смузі

Інформація щодо використання лісових ресурсів у прикордонній смузі

Постановою Кабінету Міністрів України від 18 червня 2025 року № 721 внесено зміни до нормативно-правових актів, що регулюють використання лісових ресурсів. Зокрема, оновлено Порядок спеціального використання лісових ресурсів, затверджений постановою КМУ від 23.05.2007 № 761.
Відтепер спеціальне використання лісових ресурсів у лісах, розташованих у межах прикордонної смуги, здійснюється виключно з дотриманням вимог законодавства про державний кордон України.
Згідно зі статтею 24 Закону України «Про державний кордон України», дозвіл на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу надає відповідний орган Державної прикордонної служби України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Порядок видачі дозволів визначено Положенням про прикордонний режим, затвердженим постановою КМУ від 27.07.1998 № 1147.
Відповідно до статті 67 Лісового кодексу України, до спеціального використання лісових ресурсів належать:
заготівля деревини (рубки головного користування, санітарні, формувальні),
заготівля другорядних лісових матеріалів (живиця, кора, гриби, ягоди, мох тощо),
побічні лісокористування (сінокосіння, пасіки, випас худоби),
використання корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних, туристичних, наукових та інших цілей.
Порушення прикордонного режиму тягне за собою відповідальність, передбачену статтею 202 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Згідно з пунктом 41 постанови КМУ від 07.12.2023 № 1292, для отримання дозволу на перебування чи провадження робіт у прикордонній смузі необхідно звернутися до прикордонного загону із заявою, оформленою відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян».
До звернення додаються відповідні документи:
для громадян України – копії документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство та повноваження (у разі представництва);
для іноземців та осіб без громадянства – документи, що посвідчують особу, законність перебування та повноваження (у разі представництва);
для юридичних осіб – документи про найменування, місцезнаходження, вид і географічні координати робіт, перелік залучених осіб і транспортних засобів;
для фізичних осіб – підприємців – документи, що посвідчують особу, підтверджують мету, строки перебування та законність провадження робіт.
У межах прикордонної смуги діяльність повинна здійснюватися виключно за наявності відповідного дозволу.

0 коментарів

Поки що немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *