Перейти до змісту Перейдіть на ліву бічну панель Перейдіть на праву бічну панель Перейти до нижнього колонтитула

СКРИНІНГ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ: КОМУ ТРЕБА ПРОХОДИТИ ТА ЯК ЧАСТО

СКРИНІНГ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ: КОМУ ТРЕБА ПРОХОДИТИ ТА ЯК ЧАСТО

Цукровий діабет стає поширеною проблемою, тому дослідження та розробки у галузі медицини ставлять перед собою завдання раннього виявлення цієї хвороби для ефективного лікування .

Хто повинен проходити скринінг?

Люди з факторами ризику
• люди із сімейним анамнезом цукрового діабету;
• люди з надмірною вагою,ожирінням;
• люди,які ведуть малорухомий спосіб життя;
• люди старше 45 років;
• люди з високим кров’яним тиском.

Жінки під час вагітності

Вагітні жінки мають проходити скринінг на цукровий діабет, оскільки в цей період збільшується ризик виникнення гестаційного діабету.

Діти

Рекомендується проводити скринінг дітей та підлітків до 18 років із надмірною вагою і які мають будь-які два з наступних факторів ризику: цукровий діабет 2 типу в анамнезі у родича першого або другого ступеня спорідненості, чорний акантоз (темна ділянка шкіри з потовщеною бархатистою структурою), артеріальна гіпертензія, гіперліпідемія або синдром полікістозних яєчників.

Як часто потрібно проходити скринінг?

Залежно від віку та факторів ризику: Для людей до 45 років, які не мають особливих факторів ризику, рекомендується проходити скринінг на цукровий діабет кожні 3 роки. У той же час, для тих, хто старше 45 років чи має збільшений ризик – раз на рік чи частіше. Визначити частоту скринінгу відповідно вашого стану здоров’я допоможе сімейний лікар.

Під час вагітності: Жінкам, які мають фактори ризику цукрового діабету і вагітність, може бути рекомендовано проходити скринінг не тільки під час вагітності, але і після неї, щоб вчасно виявити можливі порушення метаболізму цукру.

Діти: Рекомендують проводити скринінг дітей із груп ризику кожні два роки, починаючи з 10-річного віку. Раннє виявлення цукрового діабету дозволяє почати лікування та зміни в способі життя вчасно. Це сприяє кращому управлінню хворобою та запобіганню ускладнень. Скринінг є не тільки інструментом діагностики, але і засобом профілактики, який може зберегти ваше здоров’я на довгі роки.

Цукровий діабет в Україні займає 3-тє місце за поширеністю після серцево-судинних хвороб та онкології. Окрім того, його перебіг часто безсимптомний, тому вчасна діагностика вкрай важлива. Найбільш поширеним, переважно серед дорослого населення, є цукровий діабет 2 типу. Онлайн-тест Центру громадського здоров’я допоможе визначити індивідуальний ризик цукрового діабету 2 типу.

Результат не є діагнозом, він вказує на ймовірний ризик виникнення хвороби.

Посилання на тест: https://diabetes.phc.org.ua/

0 коментарів

Поки що немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *