Спеціалісти Держпродспоживслужби довели до суб’єктів господарювання фітосанітарні вимоги при експорті пиломатеріалів та дерев’яної пакувальної тари

16.03.2021 р.  № 89

Головам територіальних громад Івано-Франківської області

З метою інформування громадськості та доведення до широкого читацького загалу (в т.ч. шляхом публікації на офіційних веб-сайтах територіальних громад та сторінках у соціальних мережах ),

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області  (76019 м. Івано-Франківськ, вул. Берегова, 24, тел. 51-13-89,  ifdergprod@vetif.gov.uaподає  наступну актуальну інформацію.

Спеціалісти Держпродспоживслужби довели до суб’єктів господарювання  фітосанітарні вимоги  при експорті пиломатеріалів та дерев’яної пакувальної тари

Державними інспекторами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області протягом лютого-першої половини березня 2021 року проведено ряд семінарів на базі шести митних постів області для суб’єктів господарювання, які займаються експортом пиломатеріалів та дерев’яної пакувальної тари.

В ході зустрічей було обговорено актуальні проблемні питання щодо:

• дотримання фітосанітарних вимог Турецької Республіки при експорті деревини хвойних порід;
  • проведення фітосанітарних заходів при експорті дерев’яного пакувального матеріалу як супровідного;
  • порядку виготовлення та маркування дерев’яного пакувального матеріалу;
  • адміністративної відповідальність суб’єктів господарювання при порушенні фітосанітарних заходів.

При нагоді наголошуємо на необхідності суворого дотримання фітосанітарних вимог Турецької Республіки в частині проведення термічної обробки деревини, якщо така деревина не походить з ділянок вільних від регульованих шкідливих організмів (які затверджені наказом Головного управління Держпродспоживслужби в області) та нанесенні відповідного маркування на термічно оброблену деревину.

Також зазначаємо, що в разі порушень суб’єктами господарювання фітосанітарних заходів, визначених нормативними документами у сфері карантину рослин, передбачена адміністративна відповідальність згідно статей 105, 106 та 188-26 КУпАП.