Перейти до змісту Перейдіть на ліву бічну панель Перейдіть на праву бічну панель Перейти до нижнього колонтитула

Вшанування 117-ї річниці від дня народження Романа Осиповича Шухевича політичного та військового діяча, головнокомандувача УПА

Вшанування 117-ї річниці від дня народження Романа Осиповича Шухевича політичного та військового діяча, головнокомандувача УПА

«Роман Шухевич був із крови й кости борець визвольної справи, тому бачимо його в перших лавах там, де ця боротьба горіла полум’ям. Він — з природного обдарування і покликання — провідник. Тому він цілком природно мобілізував, організував лави численних борців, наснажував їх вірою, завзяттям, жертовністю, ведучи до організованого змагання».
Степан Бандера

Сьогодні, 28 червня, на передодні 117-ї річниці від дня народження Романа Шухевича у селі Тюдів відбулося вшанування пам’яті видатного українського політичного і державного діяча Романа Осиповича Шухевича та покладанням квітів до пам’ятника Р. Шухевичу.

Роман Шухевич належить до найвидатніших постатей національно-визвольної боротьби 30-50-х років минулого століття і став символом героїчної боротьби за Українську суверенну соборну державу. Головнокомандувач Української Повстанської Армії (УПА), чисельність якої сягала до ста тисяч вояків, голова Генерального секретаріату Української головної визвольної ради (УГВР), голова проводу Організації Українських Націоналістів (ОУН) в Україні.

Роман Шухевич вважав, що єдність українського визвольного руху є важливою запорукою успіху. Задля подолання «отаманщини» Шухевич поставив ультиматум командирам усіх загонів – визнати єдине повстанське командування або скласти зброю і припинити боротьбу. Роман Шухевич та його побратими будували Українську повстанську армію за зразками регулярних армій: створювались штаби (Головний та регіональні), офіцерські (старшинські) школи, система звань та посад, і навіть власна нагородна система. Запроваджені ним принципи і норми політичної та військової діяльності стали концептуальною основою української визвольної боротьби 1940-1950-х років.

На честь Головного командира Української повстанської армії Романа Шухевича встановлений пам’ятник біля Народного дому в Тюдові. Учасники заходу мали можливість пригадати життєвий шлях провідного діяча українського визвольного руху ХХ століття Романа Шухевича (30.06.1907–05.03.1950), що мав вирішальне значення для національного відродження та визвольної боротьби українського народу.

 

0 коментарів

Поки що немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *