Добровольці, які стали на захист країни, вважатимуться ветеранами війни
Добровольці, які стали на захист країни, вважатимуться ветеранами війни
Статус учасника бойових дій зможуть отримувати цивільні особи, які від початку повномасштабного наступу росії стали на захист України, але не вступили до офіційних військових формувань чи правоохоронних органів.
Відповідний законопроєкт (реєстр.№ 7322 – https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/39499 ) учора Верховна Рада України конституційною більшістю голосів прийняла у другому читанні та в цілому.
Ухваленими змінами до чинного законодавства надається можливість визнати учасниками бойових дій осіб, які не встигли вступити до ЗСУ, МВС, Національної поліції, Національної гвардії, СБУ, Держприкордонслужби або інших утворених відповідно до законів України військових формувань чи правоохоронних органів, однак брали безпосередню участь у бойових діях.
Документ також визначає коло осіб, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України.
Як зазначають у Міністерстві у справах ветеранів України, ухвалення цього закону дозволить врегулювати прецеденти щодо надання відповідних статусів цивільним особам, які з перших днів повномасштабної агресії рф проти України брали безпосередню участь у захисті країни.
«Парламент ухвалив надважливий закон, який надає право на відповідний статус нашим Захисникам і Захисницям, котрівід початку повномасштабної російської агресії добровільно стали на захист України, однак не встигли офіційно оформитися до лав силових структур. Вже майже рік вся країна, мільйони громадян мужньо чинять спротив повномасштабній російський збройній агресії. Тому ухвалення цього закону сприятиме забезпеченню прав та інтересів Захисників та Захисниць, а також членів їхніх сімей», – наголосила міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.
Відповідно до законопроєкту рішення про надання статусу УБД особам, які добровільно забезпечували захист держави, приймається Міжвідомчою комісією, що діє при Мінветеранів. Згодом на розгляд Уряду будуть подані відповідні проєкти актів, якими визначатиметься механізм надання статусів добровольцям, а також членам родин загиблих Захисників і Захисниць.
0 коментарів