Перейти до змісту Перейдіть на ліву бічну панель Перейдіть на праву бічну панель Перейти до нижнього колонтитула

Звернення селищної ради

Звернення селищної ради

ЗА ЗАХИСТОМ ГРОМАДЯН І ВИБОРЦІВ ВІД НЕПОСИЛЬНИХ ТАРИФІВ І ЦІН У ЧАС ЕКОНОМІЧНОЇ ТА ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОЇ КРИЗ

24 грудня минулого року депутатський корпус Кутської селищної ради схвалив два важливі звернення. Перше – до Верховної Ради України щодо підтримки проекту постанови Верховної Ради України «Про заслуховування звіту Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг», друге – до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з приводу недопущення збільшення тарифу на послуги розподілу природного газу для АТ «Івано-Франківськгаз».

На початку йдеться про те, що ще 23 жовтня 2020 року АТ «Івано-Франківськгаз» провело обговорення проекту тарифу на послуги розподілу природного газу і прийняло рішення про перегляд діючого тарифу (1,15 грн. без ПДВ) і необхідність встановлення тарифу на 2021 рік у розмірі 4,35 грн. без ПДВ, що становить зростання у 3,8 разу.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), попередньо схвалила та розмістила на своєму сайті проект постанови щодо встановлення тарифу на послуги розподілу природного газу цим газорозподільним підприємством у розмірі 2,07 грн. за кубічний метр на місяць (без урахування ПДВ) від 01 січня 2021 року.

З урахуванням податку на додану вартість новий тариф на розподіл газу для жителів Кутської селищної територіальної громади складе 2,48 гривні. На момент схвалення звернень депутатами він становив – 1,38 грн. з урахуванням ПДВ. Тобто тариф відразу зросте на 80 відсотків.

Депутати Кутської селищної ради вважають, що таке підвищення тарифу на розподіл газу є недопустимим, оскільки призведе до негативних фінансових та соціальних наслідків для жителів Кутської селищної територіальної громади, особливо в умовах пандемії Covid-19. Мотивація наступна. Близько 80 відсотків мешканців громади проживають у селах, що мають статус гірських. Це ускладнює доступ до помешкань, умови проживання та праці, віддаляє від центрів надання соціальних та адміністративних послуг тощо.

Наприкінці 90-х років минулого століття та на початку двотисячних років громади сіл за власні кошти та своїми силами закуповували матеріали й оплачували роботи з прокладання газових магістралей до населених пунктів і до кожного господарства зокрема. У подальшому ці магістралі та підвідні мережі були передані газопостачальним компаніям від громад безоплатно.

Депутати також висловили незгоду з бажанням газопостачальних компаній, які на цей час є недержавними, а приватними підприємствами, покрити свої збитки в судових справах за минулі роки та підвищити свої достатньо високі заробітні плати і премії за рахунок кінцевого споживача.

«Користуючись правами наданими нам ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ми, депутати Кутської селищної ради Косівського району Івано-Франківської області, підтримуємо внесений на розгляд Верховної Ради України проект постанови Верховної Ради України «Про заслуховування звіту голови НКРЕКП щодо обґрунтованості тарифів і послуг на транспортування природного газу в 2021 році» і просимо зобов’язати НКРЕКП переглянути та відхилити попередньо схвалений проект постанови «Про встановлення тарифу на послуги розподілу природного газу для АТ «Івано-Франківськгаз» до завершення карантинних обмежень, зумовлених пандемією Covid-19 та закінчення опалювального періоду в Україні у 2021 році, як такий, що негативно впливає на матеріальне становище більшості мешканців Кутської селищної територіальної громади Косівського району Івано-Франківської області. Вважаємо, що таке рішення дозволить зняти соціальну напругу та хоча б мінімально зменшить фінансове навантаження на населення» – резюмується у зверненнях.

Тексти звернень були негайно надіслані на адресу голови ВРУ Дмитра Разумкова та очільника НКРЕКП Валерія Тарасюка.

Прес-служба Кутської селищної ради

ЯКІСНЕ ПОКРИТТЯ ЗВ’ЯЗКОМ У ВСІ НАСЕЛЕНІ ПУНКТИ КУТСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ!

Покрити зв’язком с. Малий Рожин та покращити сигнал у с. Великий Рожин і с. Тюдів Кутської територіальної громади Косівського району Івано-Франківської області – з таким проханням до керівництва телекомунікаційної компанії «Київстар» звернулися від імені мешканців зазначених населених пунктів представники депутатського корпусу Кутської селищної ради.

Зміни, пов’язані з пандемією COVID-19 та карантином, тільки підтвердили важливість доступу кожного громадянина держави до сучасних технологій зв’язку.

У переважній частині села Малого Рожина, де загалом проживають біля тисячі осіб, мобільний зв’язок відсутній. Ландшафт місцевості такий, що комунікація із зовнішнім світом є великою проблемою.

Акцентується увага слугами громади на тому, що телекомунікаційна компанія «Укртелеком» не ремонтує проводові мережі, в зв’язку з чим більшість жителів села Малий Рожин стали «відрізаними» від цивілізованого світу. Тому жителі населеного пункту зібрали підписи, якими вимагають встановити додаткове технічне обладнання і забезпечити в селі таке елементарне благо цивілізації, як мобільний зв’язок.

У зверненні також зазначається, що жителі сусідніх сіл Тюдова та Великого Рожина теж жаліються на якість мобільного сигналу. Вирішення проблеми зв’язку в Малому Рожині сприятиме покращенню сигналу в сусідніх населених пунктах новоутвореної Кутської селищної територіальної громади.

Встановлення вежі мобільного зв’язку, додаткового технічного обладнання та подальший розвиток мережі, зокрема поширення технологій «4G» і «5G», на думку депутатів, сприятимуть соціально-економічному зростанню, інвестиційній привабливості та розвитку туристичному бізнесу в Карпатському регіоні, а заодно збільшенню клієнтської бази ТК «Київстар».

Прес-служба Кутської селищної ради

ЗАДЛЯ ПОРЯТУНКУ ПЛОЩ КУТСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

З такою метою депутати Кутської селищної ради VIII скликання звернутись до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та голови Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича щодо критично загрозливої ситуації, що останнім часом склалася на річці Черемош у межах населених пунктів Кутської ТГ.

У тексті звернення наголошується, що ситуація потребує нагального вирішення, адже носить загрозливий характер. Посеред русла Черемоша внаслідок повеней останніх років утворились земляні острови, які заросли  вільхою та кущами. Зокрема, під час паводку 2020 року вони зупинили потік деревини та інших відходів, котрі несла течія. Унаслідок цього русло ріки змістилося, змінивши напрямок у сторону сільських угідь, домогосподарств та інфраструктурних об’єктів. Це призвело до змивання значних площ сільськогосподарських угідь і завдало шкоди домогосподарствам.

З метою запобігання можливих підтоплень і змиття сільськогосподарських угідь та враховуючи чисельні звернення громадян, депутати попросили терміново створити комісію для визначення переліку робіт із регулювання русла Черемоша у межах селища Кутів, сіл Слобідки, Старих Кутів, Тюдова та Розтоків.

Прес-служба Кутської селищної ради

0 коментарів

Поки що немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *