ДМИТРО ПАВЛЮК УЗЯВ УЧАСТЬ У ПРЕДСТАВНИЦЬКОМУ ФОРУМІ «КАРПАТИ – 30»

Про те, яким буде Карпатський регіон до 2030-го року, йшлося 9 липня цього року під час конференції «Карпати – 30» в Нижньому Солотвині, на Закарпатті. Участь у масштабному форумі взяв Кутський селищний голова ДМИТРО ПАВЛЮК, який зазначив, що в рамках заходу були обговорені далекоглядні плани щодо розвитку гірських територій та подальша координація спільних дій на усіх рівнях, оголошені переможці Конкурсних наборів Карпатських ініціатив, тощо.

Модераторами піж час конференції виступили Галина Литвин – виконавча директорка Асоціації «ЄВРОРЕГІОН «КАРПАТИ – УКРАЇНА» та Олександр Слобожан – виконавчий директор Асоціації міст України.

Форум «Карпати – 30» складався з трьох частин.

Спікерами дискусії «Стратегія для Карпат» були: Іван Лукеря – заступник міністра розвитку громад та територій України; Олексій Петров – голова Закарпатської обласної ради; Ірина Гримак – голова Львівської облради; Микола Гуйтор – перший заступник Чернівецької облради, Анатолій Полосков – голова Закарпатської ОДА, Мілош Сврчек – член Нацради Словацької Республіки та Михайло Лаба – Народний депутат України.

У другій частині із назвою «Карпатські громади: виклики та можливості у контексті реформи адміністративно-територіального устрою» відбувся відкритий діалог із народними депутатами України. Перед поважним зібранням виступили нардепи Віталій Безгін, В’ячеслав Рубльов, Володимир Іванов, Олександр Аліксійчук та Іван Крулько.
Заключна частина була присвячена проєктам підтримки розвитку громад та міжнарегіонального співробітництва. Зокрема відбувся запуск проєкту «Карпатська мережа регіонального розвитку» та були оголошені підсумки Конкурсу ініціатив карпатських громад.

Про перспективи програм транскордоннного співробітництва ЄС у 2021-2027 роках розповіли Василь Хім’як, Наталія Ліхольот та Юліан Андрієш – представники відповідних програм, які охоплюють географічно співпрацю України з такими країнами як Польща, Білорусь, Угорщина, Словаччина та Румунія. Черговий конструктивний діалог відбувся.

Пресслужба Кутської селищної ради