Перейти до змісту Перейдіть на ліву бічну панель Перейдіть на праву бічну панель Перейти до нижнього колонтитула

Місяць: Жовтень 2022

30 жовтня 2022 року на футбольних полях Кутської громади проходив черговий тур чемпіонату Івано-Франківської області та Косівського району з футболу

30 жовтня 2022 року на футбольних полях Кутської громади проходив черговий тур чемпіонату Івано-Франківської області та Косівського району з футболу На стадіоні «Авангард» імені М.П. Кушнірука в селищі Кути зустрілися місцеві «Карпати» та «Благо-Юність» с. Верхня. В упертій, безкомпромісній, цікавій та змістовній грі арбітрами цього матчу було зафіксовано результативну нічию 2:2. Цей результат дозволяє нашій […]

Читати далі

Як отримати компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб

Як отримати компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб  Нагадуємо, що роботодавці, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб, можуть отримати компенсацію витрат на оплату праці таких працівників. Компенсація витрат на оплату праці надається протягом 2 місяців у розмірі 6500 гривень щомісячно за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених, за яку сплачується єдиний […]

Читати далі

Кінець німецько-фашистської окупації – початок радянської.

Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення від німецько-фашистських загарбників і початок повної радянської окупації України. Дорогою ціною, 78 років тому Україна звільнила свою землю від нацистів, однак замість нацистського Аушвіцу отримала радянський ГУЛАГ.

Читати далі

Інформація для тих, хто бажає працювати в Україні, — на Гіді

У своїй боротьбі за волю українці не одні, про це свідчить підтримка іноземних держав у різних сферах: оборонній, гуманітарній, інформаційній. Щоб допомогти Україні та українцям, громадяни інших держав часто приїжджають до нас особисто.

Читати далі

ТОП 10 найзатребуваніших професій Прикарпаття

            Від початку року до служби зайнятості Івано-Франківської області з потребою у підборі працівників звернулося понад 4 тис. роботодавців, які подали до служби зайнятості 11,6 тис. вакансій.

Читати далі

Профілактика отруєнь свинцем

Профілактика отруєнь свинцем З 23 до 29 жовтня в Україні відзначають Міжнародний тиждень   профілактики отруєнь свинцем, який має на меті ще раз нагадати людям про небезпечність цього хімічного елементу та привернути увагу влади у кожній країні до зменшення об’єму виробництва свинцю, його поширення і використання. Свинець – токсичний метал, широке застосування якого призвело до значного забруднення […]

Читати далі

Лептоспіроз та його профілактика   

Лептоспіроз та його профілактика   

На території   Косівського  району протягом 2019-2022 рр. зареєстровано 6 випадків  захворювання   людей на лептоспіроз.  Основним ймовірним джерелом інфекції у всіх випадках були мишовидні гризуни.

Для того, щоб вберегтися від цього  небезпечного захворювання необхідно знати, що джерелом інфекції для людей є хворі і перехворілі сільськогосподарські, домашні, дикі тварини, гризуни, які виділяють лептоспір із сечею і заражають навколишнє середовище. Основними носіями збудника лептоспірозу у природніх вогнищах є щурі, польові миші, землерийки, їжаки. В побутових осередках резервуаром інфекції є щурі, велика рогата худоба, свині, собаки.

Лептоспіроз – гостре інфекційне захворювання людей і тварин, спричиняється збудником лептоспірою, характеризується ураженням печінки, нирок, м’язів і супроводжується хвилеподібною гарячкою. Лептоспіри зберігають життєздатність у вологому грунті протягом 270 днів, в природних водоймах – 7-30 днів, у харчових продуктах – декілька днів. Пряме сонячне і ультрафіолетове випромінювання діє на них згубно, так само як кислоти і луги та дезінфікуючі засоби.

Захворювання від людини до людини не передається.

Зараження на лептоспіроз відбувається під час купання, пиття води з відкритих водоймищ, риболовлі, сільськогосподарських польових робіт, при вживанні продуктів харчування, забруднених сечею гризунів. В організм людини збудник проникає через пошкоджену шкіру і слизові оболонки порожнини рота, очей, носа, шлунково-кишкового  тракту. Характерна літньо-осіння сезонність захворювання.

Захворювання у більшості випадків починається гостро, підвищується температура тіла до 39-40 С, хворі скаржаться на сильний головний біль, слабість, біль в м’язах, особливо литкових (діагностична ознака).

Розрізняють жовтяничну та безжовтяничну форми. При жовтяничній формі з перших днів хвороби  з’являється жовтяниця шкіри з максимальним розвитком до 4-6-го дня хвороби.

Успіх лікування залежить від раннього звернення хворих за медичною допомогою та ранньої діагностики. Госпіталізація хворих є обов’язкова, тому що можливі тяжкі ускладнення. Хвороба може ускладнюватися порушеннями з боку нирок і печінки, кровотечею, міокардитом, набряком мозку, пневмонією, недостатністю кровообігу.

Тяжкий перебіг хвороби часто закінчується смертю у 14% хворих.

Щоб не захворіти на лептоспіроз необхідно:

— дотримуватись правил особистої гігієни, мити руки перед вживанням їжі;

— не купатись у забруднених водоймах;

— не пити води з невідомих джерел;

— не допускати забруднення гризунами харчових продуктів та питної води;

— застосовувати засоби індивідуального захисту (рукавиці, гумові чоботи) під час робіт на полях, у садах, підвальних приміщеннях;

— проводити систематичні дератизаційні заходи.

Найбільш ефективним заходом профілактики лептоспірозу є проведення дератизаційних робіт в місцях заселення мишовидних гризунів.

Пам’ятайте: хворобу легше попередити , ніж лікувати!  Будьте здорові!

Прикарпаттяобленерго ввело графіки аварійних вимкнень

Прикарпаттяобленерго ввело графіки аварійних вимкнень
Графіки аварійних вимкнень розбиті на 1️⃣0️⃣ черг. Кожна черга буде вимикатися на 2 години, ☝️але може бути необхідність і на довше. На жаль, припинення електропостачання можливе декілька разів протягом доби.
Графік аварійних вимкнень – це не графік із датою та часом. Це перелік ліній електропередач із зазначеною по кожній лінії потужністю. Вимикають лінії електропередач тоді, коли в енергосистемі необхідно знизити певний обсяг навантаження, а не відключити певну кількість будинків, районів чи конкретний населений пункт.
Неможливо передбачити до хвилини точний час, коли саме необхідно вимкнути лінії електропередач.
Прикарпаттяобленерго отримують команду застосувати вимкнення від диспетчера “Укренерго” і мають виконати її оперативно – протягом 15 хвилин.
Тому рекомендуємо віднайти чергу, до якої віднесено ваш населений пункт. Ознайомитися з чергами можна на головній сторінці сайту Прикарпаттяобленерго в рубриці «Графіки аварійних вимкнень» (https://oe.if.ua/uk/sections/5e9f1c5fdb9c42704449b999… )
Також про вимкнення і час відновлення електропостачання можна дізнатися у чат-боті «Прикарпаттяобленерго» у Viber https://cutt.ly/5EREEkY, під кнопкою «Відсутнє світло».
Разом переможемо! Все буде Україна